Ana içeriğe atla

Kayıt İşlemleri

KAYIT HAKKINDA

  • Üniversitemizde kayıt işlemleri online (çevrimiçi) olarak yapılmaktadır. Online kayıt için yardıma ihtiyacın varsa lütfen sayfayı aşağı kaydır.
  • Zorunlu ve/veya tercih nedeniyle e-kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz belirlenen kayıt tarihlerinde Üniversitemiz Ataköy yerleşkesine şahsen gelerek kayıt işlemlerini yapabilirler.
  • Kayıt işlemlerinde, özel koşulları bulunan bölümlere (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi ve Uçuş Harekât Yöneticiliği Programları) yerleşen öğrencilerimizin kayıtları Ataköy yerleşkesinde fiziki olarak yapılacaktır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.
  • Milli Eğitim Bakanlığı'ndan lise mezuniyet bilgisi alınamayan (e-Devlet üzerinde lise mezuniyetine ilişkin bilgisi bulunmayan) öğrencilerin, liseden mezun olduklarına ilişkin diplomalarını kayıt esnasında şahsen ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde Açık Öğretim Liseleri öğrencilerinden bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adayların ise mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Ocak 2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde, asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

YARDIMA MI İHTİYACIN VAR?

Ana Sayfa